Morgen, dinsdag, kan het een historische dag worden voor 50PLUS. Dit kan namelijk de dag worden dat deze partij, in de persoon van senator Jan Nagel, zich met overtuiging en plein public schaart aan de zijde van de Nederlanders in het buitenland – alsmede hun niet-Nederlandse partners en overige familieleden. Met het oog op een groeiend en steeds expressiever electoraat vanuit het buitenland – denk bijvoorbeeld aan de rechtsgang afgelopen maart rondom het stembiljetten-debacle – is hier een duidelijke win-win situatie te behalen en zullen volgende verkiezingen steeds interessanter worden, juist vanwege het toenemend aantal stemmen vanuit het buitenland.
Wat gaat 50PLUS doen? We weten het nog niet, zo bericht ook het AD vandaag:
Interessant is dat dhr. Nagel inmiddels een zogenaamde “derde termijn” heeft aangevraagd voor de stemming morgen (zie onderaan dit bericht). Wat betekent dat voor morgen? Je kunt twee kanten op redeneren: enerzijds kun je stellen dat dit een extra toelichting vormt op de gedachtengang die heeft plaats gevonden na de ontvangst van +800 brieven in bijzonder korte tijd – je zou je dus kunnen voorstellen dat deze brieven echt van (kantelende) invloed zijn. Anderzijds zou je je voor kunnen stellen dat een derde termijn met de staatssecretaris impliceert dat hij een toezegging wenst van de staatssecretaris, en dat is in principe geen goed teken.
We weten het gewoon niet. Maar morgen wel. En alle volgers in het buitenland krijgen natuurlijk bericht: via dit blog, via de newsletter, via FB, LinkedIn en Twitter. Het zal over de wereld gaan. Live meekijken? Dat kan via https://www.eerstekamer.nl/livedebat. Geplande begintijd is 13.40u (1.40pm) lokale tijd.
Van: Griffier Eerste Kamer <griffier@eerstekamer.nl>
Datum: 2 oktober 2017 om 14:21
Onderwerp: Verzoek derde termijn wetsvoorstel 33.852
Aan:
Geachte leden van het College van Senioren en woordvoerders wetsvoorstel 33.852 (R2023) Verlenging naturalisatietermijn van vijf naar zeven jaar
Op de agenda van de plenaire vergadering van morgen, 3 oktober, staat de stemming inzake het wetsvoorstel 33.852.
Hiermee bericht ik u dat het lid Nagel mij gevraagd heeft u te informeren dat hij voornemens is bij dit agendapunt heropening van het debat en een korte derde termijn te vragen. Een derde termijn is alleen met medewerking van de (meerderheid van de) Kamer mogelijk.
Aanleiding tot het voornemen van de heer Nagel is het gegeven dat hij de afgelopen dagen ruim 800 brieven van burgers over het wetsvoorstel heeft ontvangen. Op zijn verzoek ontvangt u hieronder de link naar de websitepagina waarop een selectie van de ontvangen brieven is te vinden. Klik op die pagina onderaan HIER.
De Voorzitter zal het College van Senioren morgen raadplegen over het voorgenomen verzoek van de heer Nagel. In de opvatting van de heer Nagel zou de stemming na een korte derde termijn doorgang kunnen vinden.
https://50pluspartij.nl/actueel/2011-50plus-nagel-naturalisatie
Griffier van de Eerste Kamer der Staten-Generaal